Մրցակցության հարցերով դատավարությունը Հայաստանում. The Legal 500-ի՝ Country Comparative Guides շարքի նոր թողարկումը
The Legal 500-ը հրապարակել է Country Comparative Guides շարքի՝ «Մրցակցության հարցերով դատավարություն» հարցուպատասխանի ձևաչափով ուղեցույցը։ Հայաստանին վերաբերող գլուխը հեղինակել են Կոնցեռն Դիալոգի կառավարիչ գործընկեր Արամ Օրբելյանը, իրավաբաններ Մերի Թովմասյանը և Շուշան Ստեփանյանը։
Ուղեցույցում ներկայացվել է ՀՀ-ում գործող մրցակցային օրենսդրությունը, որպես մրցակցության իրավունքի խախտում դիտարկվող գործողություններն ու հանգամանքները, մրցակցության իրավունքի խախտման հայց ներկայացնելու հիմքերը, պատասխանատվության ենթարկելու և անբարեխիղճ մրցակցության պատճառով հասցված վնասի փոխհատուցման մեխանիզմները։ Անդրադարձ է կատարվել նաև մրցակցության հարցերով դատավարության ընթացքին ու դրան առնչվող այլ մանրամասների։
The Legal 500-ը միջազգային անկախ իրավաբանական հարթակ է, որը շուրջ 150 իրավազորության տարածքներում իրականացնում է իրավաբանական ընկերությունների և իրավաբանների գնահատում՝ հիմնվելով ամեն տարի թարմացվող հետազոտական ծրագրերի վրա։
Այն նաև ամենատարբեր իրավական ռեսուրսներ է տրամադրում իրավաբանական հանրույթին՝ ամեն տարի թողարկելով աշխարհի տարբեր երկրների օրենսդրական և իրավական կարգավորումների վերաբերյալ ուղեցույցների շարք՝ Country Comparative Guides-ը՝ համագործակցելով այդ երկրների առաջատար իրավաբանների հետ։

Competition Litigation in Armenia. the new issue of the Legal 500's Country Comparative Guides
The Legal 500 has published the Competition Litigation Guide of the series Country Comparative Guides in the format of Q&A. The Chapter about Armenia was authored by Concern Dialog’s Managing Partner Aram Orbelyan, associates Mery Tovmasyan and Shushan Stepanyan.
The Guide presents current Competition legislation of the Republic of Armenia, actions and circumstances viewed as violation of the Competition Law, the grounds for submitting a claim on violation of the Competition law, the mechanisms of imposition of liability and compensation of the damage caused due to unfair competition. Reference was also made to the course of the Competition litigation and other related details.
The Legal 500 is an international independent legal platform that conducts appraisal of law firms and lawyers in approximately 150 jurisdictions based on the yearly updated research programs.
It also provides various legal resources to the legal community publishing a series of guides, namely Country Comparative Guides on the legislative and legal regulations of different countries of the world every year through cooperation with the leading lawyers of those countries.