Հայաստանում սնանկությունների և ֆինանսական վերակառուցման օրենսդրական կարգավորումները ներկայացվել են Mondaq միջազգային հարթակում
Mondaq հարթակում այժմ հասանելի է Հայաստանում սնանկությունների և ֆինանսական վերակառուցման (Restructuring and Insolvency) օրենսդրական կարգավորումներին և պրակտիկային վերաբերող համեմատական ուղեցույցը, որը հեղինակել են Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Արթուր Հովհաննիսյանը և ավագ իրավաբան, փաստաբան Անի Համբարձումյանը։
Հարցուպատասխանի ձևաչափով ներկայացվել են սնանկության վարույթը կարգավորող ՀՀ օրենսդրությունը, կիրառելի միջազգային պայմանագրերը, համապատասխան իրավական (դատական և արտադատական) գործընթացները և բազմաթիվ այլ մանրամասներ։
Mondaq-ը բարձրակարգ իրավական ռեսուրսներ տրամադրող միջազգային առաջատար հարթակների եռյակում է՝ Lexology-ի, JD Supra-ի հետ միասին և համագործակցում է ճանաչված կազմակերպությունների հետ, ինչպիսիք են Bloomberg-ը, Thomson Reuters-ը, Dow Jones-ը, Wolters Kluwer-ը։
Հիմնադրվելով 1994 թ. և գործունեություն ծավալելով ողջ աշխարհում՝ այն փորձագիտական տեղեկություններ է տրամադրում ավելի քան 70 երկրների ֆինանսական և իրավական կարգավորումների ու իրավակիրառ պրակտիկայի վերաբերյալ՝ ներառելով այնպիսի ոլորտներ, ինչպիսիք են աշխատանքային և հարկային իրավունքները, դատավարությունները, առողջապահությունը, անշարժ գույքը և այլն։

Legislative regulations on Restructuring & Insolvency in Armenia have been presented in Mondaq platform
The comparative guide regarding the Legislative regulations on Restructuring & Insolvency in Armenia authored by Partner, Attorney of Concern Dialog Artur Hovhannisyan and Senior Associate, Attorney Ani Hambardzumyan is now available in Mondaq international platform.
RA Legislation regulating restructuring and insolvency proceedings, international instruments applied in the state, formal proceedings, and other details have been presented in Q&A format.
Mondaq is one of the top three international platforms for high quality legal resources, along with Lexology and JD Supra, and it collaborates with well-known organizations such as Bloomberg, Thomson Reuters, Dow Jones, Wolters Kluwer.
Founded in 1994 and operating around the world, it provides expert information on financial and legal regulations and law enforcement practices in more than 70 countries by covering areas such as labour and tax law, litigation, healthcare, real estate, etc.