Արամ Օրբելյանը ներառվել է «Ով ով է իրավական աշխարհում» 2023 թ. վարկանշավորման արբիտրաժային ոլորտի ապագա առաջնորդների ցանկում
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կառավարիչ գործընկեր, փաստաբան Արամ Օրբելյանն այս տարի ևս ներառվել է Who’s Who Legal: Arbitration 2023- Future Leaders -ի ամենամյա վարկանիշային ցանկում։
Who’s Who Legal-ը 2023 թ. ապագա առաջնորդների ցանկում ընդգրկել է միջազգային արբիտրաժային դատարաններում իրենց գործունեությամբ աչքի ընկած շուրջ 410 գործընկեր և 281 ոչ գործընկեր երիտասարդ իրավաբանների (մինչև 45 տարեկան)։ Ընդ որում, Արամ Օրբելյանը Հայաստանից վարկանիշավորված միակ իրավաբանն է։
Who’s Who Legal-ի հետազոտողները գնահատել են կարևոր ներդրումն արբիտրաժային ոլորտի զարգացման գործում, արհեստավարժությունն ու փորձառությունը։
Արամ Օրբելյանը, ով մասնագիտացած է դատավարության և (միջազգային) արբիտրաժի ծառայությունների մատուցման մեջ, տասը տարուց ավելի ներկայացնում է վստահորդներին բարդ դատավարություններում, ինչպես նաև ներդրումային և առևտրային արբիտրաժային գործերով: Նա նաև ՀՀ արբիտրների ասոցիացիայի նախագահն է, ներառված է Optimus Lex արբիտրաժային կենտրոնի և Երևանի արբիտրաժային ինստիտուտի արբիտրների ցուցակում:
1996 թ. սկսած Who’s Who Legal-ը իրականացնում է բիզնես իրավունքի ոլորտի իրավաբանների և խորհրդատու փորձագետների գնահատում 150-ից ավելի երկրներում՝ հիմնվելով համապարփակ, անկախ հետազոտության վրա։
Այն հրապարակվում է Լոնդոնում տեղակայված Law Business Research Ltd անկախ հրատարակչական խմբի կողմից, որը տրամադրում է հետազոտություններ, վերլուծություններ և զեկույցներ միջազգային իրավաբանական ծառայությունների շուկայի վերաբերյալ։

This year, Who’s Who Legal. Arbitration - Future Leaders highlight 410 partners and 281 non-partners for their outstanding arbitration and counsel work across a broad range of international proceedings. Moreover, Aram Orbelyan is the only ranked attorney from Armenia.
Who’s Who Legal experts appreciated their important contribution to the development of the field of arbitration, their professionalism and experience.
Aram Orbelyan, who specializes in providing litigation and (international) arbitration services, has over ten years of experience representing clients in complex litigation, as well as investment and commercial arbitration cases. He is also the president of the Association of RA Arbitrators, is included in the list of arbitrators of the Optimus Lex Arbitration Center and the Yerevan Arbitration Institute․
Since 1996 Who’s Who Legal has identified the foremost legal practitioners and consulting experts in business law in over 150 jurisdictions based upon comprehensive, independent research.
Who’s Who Legal is published by Law Business Research Ltd, an independent London-based publishing group which provides research, analysis and reporting on the international legal services marketplace.
The Law Business Research publishing house also publishes the famous Lexology The Getting the Deal Through comparative guides, Global Arbitration Review, Global Competition Review, The Law Reviews periodicals, etc.