Տարվա իրավաբանական ընկերությունը Հայաստանում. Կոնցեռն Դիալոգն արժանացել է հեղինակավոր Top-Ranked Legal EMEA 2022 մրցանակին
Top Ranked Legal EMEA Awards մրցանակաբաշխությանը Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական ընկերությունը ճանաչվել է Հայաստանում տարվա փաստաբանական ընկերություն:
«Տարվա փաստաբանական ընկերություն EMEA 2022» մրցանակն առաջին անգամ Top Ranked Legal-ի կողմից շնորհվել է Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի 73 իրավասություններում ակնառու իրավաբանական նվաճումների համար: Տվյալները հրապարակվել են այս շաբաթվա սկզբին: Մրցանակաբաշխության եզրափակչի մասնակիցներն ու հաղթողներն ընտրվել են ընկերության գործունեության արդյունքների, ինչպես նաև գործընկերների և հաճախորդների հետադարձ կապի հիման վրա, որոնք տարվա ընթացքում տրամադրվել են արժանիքների վրա հիմնված տարբեր վարկանիշային պրովայդերներին, և հետագայում իրենց հերթին վերլուծության են ենթարկվել TopRankedlegal-ի հատուկ մշակված ալգորիթմի միջոցով:
Top Ranked Legal-ը կազմում է յուրաքանչյուր եռամսյակում թարմացվող միասնական վարկանիշային աղյուսակներ՝ հիմնվելով այլ հայտնի վարկանիշային պրովայդերների վարկանիշային տվյալների վրա:
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական ընկերությունը Top Ranked Legal-ի կողմից պարբերաբար ստացել է ամենաբարձր (Band 1) վարկանիշը, և TopRanked կարգավիճակը պահպանվել է կանոնավոր թարմացումների ընթացքում: Բացի «Տարվա փաստաբանական ընկերություն» մրցանակից, Կոնցեռն Դիալոգն առաջատար է ինչպես բանկային և ֆինանսական, այնպես էլ ընդհանուր բիզնես իրավունքի ոլորտներում: Իրավաբանական ընկերությունը հայաստանյան իրավաբանական շուկայում երկու ոլորտների համար էլ ստացել է ամենաբարձր 10 միավորը։ Բացի ընկերության վարկանիշավորումից, վերջինիս գործընկերներ Արամ Օրբելյանը, Նարինե Բեգլարյանը և Արթուր Հովհաննիսյանը ճանաչվել են Հայաստանի իրավական ոլորտի առաջատար իրավաբաններ։
Ծանոթություն. Top Ranked Legal-ը ստեղծվել է երկու իրավաբանական հրատարակիչների կողմից, որոնցից յուրաքանչյուրն ավելի քան 20 տարվա փորձ ունի Chambers and Partners-ում և Euromoney-ում իրավաբանական ընկերությունների վարկանիշների ուսումնասիրման և հրապարակման գործում: Top Ranked Legal-ը մտադիր է հաճախորդներին և իրավաբանական ընկերություններին տրամադրել հեշտ օգտագործվող և համապարփակ վարկանիշային տվյալների ընդհանուր հասանելիություն:
Հրատարակիչն օգտագործում է եզակի ալգորիթմներ, որոնք հիմնված են իրավաբանների և ընկերությունների վարկանիշային մեթատվյալների վրա: Top Ranked Legal-ը կազմում է յուրաքանչյուր եռամսյակում թարմացվող միասնական վարկանիշային աղյուսակներ և մեթա միավորներ՝ Top Ranked իրավաբանների և իրավաբանական ընկերությունների համար ամբողջ աշխարհում, ըստ տարածաշրջանի, իրավասության և մասնագիտացման։

Law Firm of the Year in Armenia: Concern Dialog received Top-Ranked Legal EMEA Award 2022
The law firm of the year EMEA 2022 award is granted for the first by Top Ranked Legal to showcase legal excellence in 73 jurisdictions across Europe, the Middle East and Africa. The data was released early this week. The finalists and winners for the award are selected based on the performance of the firm and peer and client feedback provided during the year to different merit-based ranking providers, which is in its turn further analysed by the specially developed algorithm of the TopRankedlegal.
Top Ranked Legal is a ranking organisation and editor of a monthly update newsletter. The editorial team aims to aggregate the work and ranking by those and other ranking organisations to identify the most reputable law firms in each jurisdiction where sufficient data is available. Top Ranked Legal produces quarterly updated aggregate ranking tables based on rating data of other well-known ranking providers.
Concern Dialog Law Firm regularly received the highest (Band 1) rating by Top Ranked Legal, and the TopRanked status was upheld during the regular updates. In addition to the Law Firm of the Year award, Concern Dialog leads both in Banking and Finance and General Business Law areas of practice. The Law Firm received the highest score of 10 for both fields in the Armenian legal market. In addition to the firm, partners of the firm Aram Orbelyan, Narine Beglaryan and Artur Hovhannisyan are recognised as leading lawyers in Armenian jurisdiction.
Note: Top Ranked Legal was set up by two legal publishers, each with over 20 years' experience in law firm rankings research and publishing at Chambers and Partners and Euromoney. Top Ranked Legal aims to provide a one-stop shop for clients and law firms to access easy-to-use, comprehensive ranking data.
The publisher uses unique algorithms based on the quality of lawyers' and firms' rankings metadata. Top Ranked Legal produce quarterly updated aggregated ranking tables and meta scores for the Top Ranked lawyers and law firms by region, jurisdiction and specialisation worldwide.