Հռոմում TAG Alliances-ի միջազգային կոնֆերանսը մեկ հարկի տակ է հավաքել ամբողջ աշխարհում իրավաբանական, հաշվապահական և բիզնեսին խորհրդատվական աջակցության ծառայություններ մատուցող առաջատար ընկերություններին, որին մասնակցում է նաև Կոնցեռն Դիալոգը
Կոնցեռն Դիալոգի կառավարիչ գործընկեր, փաստաբան Արամ Օրբելյանը հոկտեմբերի 18-20-ը Հռոմում մասնակցել է TAG Alliances-ի՝ անկախ մասնագիտական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների աշխարհի խոշորագույն բազմամասնագիտական դաշինքներից մեկի աշնանային կոնֆերանսին։
Կոնֆերանսը բացառիկ հարթակ է համագործակցության խորացման, նոր գործընկերների հետ համատեղ աշխատանքների ուղղությունների նախանշման առումով, որը կընդլայնի Կոնցեռն Դիալոգի հաճախորդներին ծառայություններ մատուցելու հնարավորություններն ու աշխարհագրությունը։
Մասնավորապես, 2009 թ․-ից Tag Alliances միջազգային ցանցին անդամակցելուց հետո, Կոնցեռն Դիալոգը գործընկերների միջոցով իրավաբանական տարբեր ծառայություններ է մատուցել իր վստահորդներին Ֆրանսիայում, Անգլիայում, Իսպանիայում, ԱՄՆ-ի մի շարք նահանգերում և մի բազմաթիվ այլ երկրներում։
Կոնֆերանսի հիմնական թեման ներառել է արհեստական բանականության զարգացումը և դրա հետ կապված իրավական հարցերը, արհեստական բանականության ազդեցությունն առկա և մոտ ապագայի գործընթացների վրա և արհեստական բանականության և տեխնոլոգիաների զարգաման հետ կապված կիրառական մի շարք հարցեր:
Կոնֆերանսի շրջանակներում պանելային քննարկումների և խմբային քննարկումների ձևաչափով տեղի են ունեցել մասնագիտական քննարկումներ դատավարության և վեճերի այլընտրանքային լուծումների, միաձուլումների և միացումների (M&A), ընկերությունների կառավարման առանձին հարցերի,  աշխատանքային իրավունքի զարգացումների, [միջազգային] հարկային հարցերի վերաբերյալ և մի շարք այլ թեմաներով:
Որպես բանախոս՝ Արամ Օրբելյանը հանդես է եկել ընկերությունների կառավարման և զարգացմանը նվիրված պանելային քննարկմանը, որտեղ մասնակիցները խոսել են ընկերությունների զարգացման տարբեր փուլերում առաջ եկող յուրահատուկ խնդիրներից և դրանց լուծման հնարավորություններից։
TAG Alliances-ը անկախ մասնագիտական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների աշխարհի խոշորագույն բազմամասնագիտական դաշինքներից է, որի անդամ 290+ ընկերությունները գործում են 110+ երկրներում։ TAG Alliances-ն իր մեջ ներառում է TAGLaw®, TIAG®  և TAG-SP®-ը։ TIAG-ն ավելի քան 115 անկախ հաշվապահական ընկերությունների միջազգային դաշինք է, «TAG-SP»-ն ռազմավարական բիզնես գործընկերների փոխլրացնող միավորում է:
Անկախ իրավաբանական ընկերությունների TAGLaw համաշխարհային դաշինքը հիմնադրվել է 1998 թ.-ին և այսօր աշխարհի հինգ խոշորագույն իրավաբանական դաշինքներից մեկն է։ TAGLaw-ին անդամակցում են բացառապես հեղինակավոր և մասնագիտական բարձր արժեքներով առաջնորդվող ընկերություններ՝ տեղական իրավաբանական շուկայի ծանրակշիռ փորձառությամբ։  TAGLaw®-ն 2023 թվականին Chambers & Partners կազմակերպության կողմից ևս մեկ անգամ արժանացել է «Էլիտար» գլոբալ իրավաբանական դաշինքի կոչմանը՝ իրավական ցանցերին և դաշինքներին շնորհվող ամենաբարձր վարկանիշին։

The TAG Alliances international fall conference in Rome brought together the world's leading legal, accounting and business advisory firms; Concern Dialog also participated
On October 18-20, attorney Aram Orbelyan, Managing Partner of Concern Dialog, participated in the fall conference of TAG Alliances, one of the world's largest multidisciplinary alliances of independent professional service companies, in Rome.
The conference is an exceptional platform for deepening cooperation and defining the directions of joint work with new partners, which will expand the possibilities and geography of providing services to Concern Dialog's clients.
In particular, after joining the Tag Alliances international network in 2009, Concern Dialog provided various legal services to its clients in France, England, Spain, several states of the USA and many other countries through partners.
The conference's main topic covered the development of Artificial Intelligence and legal issues related to it, the impact of Artificial Intelligence on current and near-future processes, and many applied issues related to the development of Artificial Intelligence and technologies. Within the framework of the conference, professional discussions were held in the format of panel discussions and group discussions on litigation and alternative dispute resolution, mergers and acquisitions (M&A), developments in labour law, [international] tax issues, professional firm management and practice development and other topics. As a speaker, Aram Orbelyan took part in the panel discussion dedicated to the management and development of professional firms, where the participants spoke about the unique problems that arise at different stages of the development of companies and possible solutions.
TAG Alliances is one of the world's largest multidisciplinary alliances of independent professional services firms, with 290+ member firms operating in 110+ countries. TAG Alliances include TAGLaw®, TIAG® and TAG-SP®. TIAG is an international alliance of over 115 independent accounting firms, "TAG-SP" is a complementary association of strategic business partners.
The TAGLaw global alliance of independent law firms was founded in 1998, and today, it is one of the five largest legal alliances in the world. TAGLaw members are exclusively reputable and professional value-driven companies with significant experience in the local legal market. TAGLaw® was again named an "Elite" Global Legal Alliance by Chambers & Partners in 2023, the highest ranking awarded to legal networks and alliances.