Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը հիմնադրման պահից (1998 թվականից) զբաղվել է քրեական գործերով մեղադրյալների պաշտպանությամբ և քրեական իրավունքի ոլորտի այլ ծառայություններ մատուցելով: 2010-2011 թվականներից քրեական իրավունքի ոլորտում ընկերությունը սկսել է մասնագիտանալ տնտեսական հանցագործությունների հետ կապված իրավական աջակցությամբ, ինչպես նաև առավելապես բարդ (հաճախ քաղաքական ենթատեքստ ունեցող) քրեական գործերով պաշտպանությամբ:
Ընկերության փաստաբաններն ունեն մեծ փորձառություն տուժողի իրավունքների պաշտպանության ոլորտում (յուրացումներ և գողությունները ընկերություններից, տնօրենների և կառավարիչների կողմից ի ընկերության բաժնետերերի իրավունքնների խախտում և այլն): Նշված գործերով վստահորդների իրավունքների պաշտպանությունը որպես կանոն ի հավելումն քրեական իրավունքի ոլորտի աջակցության, իրականացվում են քաղաքացիա-իրավական հայցերի և իրավունքների պաշտպանության այլ գործիքների համադրությամբ:
Կոնցեռն Դիալոգ փատաբանական գրասենյակը նաև հաջողված փորձառություն ունի հարկային, մաքսային, կոռուպցիոն բնույթի, փողերի լվացման և ֆինանսական ու տնտեսական ոլորտների այլ, նաև ընդհանուր բնույթի բարդ, հասարակական հնչեղություն կամ նման պոտենցիալ ունեցող գործերով վստահորդերի պաշտպանության հարցերով: Ի հավելումն բուն մասնագիտական աջակցության, ընկերությունը համագործակցում է հասարակության հետ կապերի ոլորտի կազմակերպությունների և մասնագերի, ԶԼՄ-ների հետ, տրամադրում է մամուլի քարտուղարի գործառույթներ և ապահովում է գործի ամբողջական հաղորդակցումը ՀՀ-ում և արտերկրում՝ ուղղված անձի և գործի իմիջի կառավարմանը:
Ընկերության մասնագետները տիրապետում են ՀՀ օրենսդրության և իրավակիրառ պրակտիկայի զարգացումներին, պարբերաբար հրապարակում են հոդվածներ և համեմատական իրավական վերլուծություններ ՀՀ քրեական իրավունքի և դատավարության օրենսդրության և պրակտիկայի մասին, իրականացնում են հետազոտություններ և մասնակցում օրենսդրական փոփոխությունների քննարկումներին, օրենսդրական նախագծերի հեղինակներ են:
Կոնցեռն Դիալոգի փաստաբանները նաև հետևում են մարդու իրավունքի ոլորիտ միջազգային պրակտիկայի զարգացմանը և ինքնություն կամ գործընկեր կազմակերպությունների հետ համատեղ ապահովում են նաև Մարդու իրավունքների Եվրոպական Դատարան (ՄԻԵԿ) և ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների պաշտպանության մարմիններ դիմումներ և բողոքներ ներկայացնելը:
Քրեական իրավունքի ոլորտում ընկերությունը մատուցում է հետևյալ ծառայությունները՝
- Քրեական գործերով (Կասկածյալի, մեղադրյալի և ամբաստանյալի) պաշտպանություն
- առկա կասկածի և (կամ) մեղադրանքի պարզաբանում մեղադրյալին, իսկ դրա անորոշ լինելու դեպքում համապատասխան միջնորդության ներկայացում վարույթն իրականացնող մարմնին,
- գործում առկա ապացույցների ուսումնասիրություն և դրանց թույլատրելիության, վերաբերելիության և արժանահավատության գնահատում ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի, ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի և ՄԻԵԴ չափանիշների լույսի ներքո,
- պաշտպանական մարտավարության մշակում,
- հարցաքննությունների ուղեկցում,
- մասնակցություն այլ քննչական գործողություններին,
- վարույթն իրականացնող մարմնի անօրինական և անհիմն գործողությունների և որոշումների բողոքարկում, ինչպես նաև մասնակցություն գործի դատական քննության ընթացքում,
- քրեական գործով դատաքննության բոլոր փուլերում պաշտպանություն, ներառյալ որոշումների բողոքարկում ՀՀ Վերաքննիչ քրեական և Վճռաբեկ դատարան:
- Իրավաբանական խորհրդատվություն
- հանցագործությունից տուժած անձին՝ քրեական վարույթի միջոցով իր խախտված իրավունքների վերականգնման հնարավորության գնահատման համար,
- վկայի քրեադատավարական կարգավիճակ ունեցող անձին՝ իր իրավունքներն ու պարտականությունները պարզաբանման նպատակով, ինչպես նաև վկայի և կասկածյալի համար նախատեսված հարցերը տարանջատելու համար,
- կասկածյալին կամ մեղադրյալին՝ իրենց վերագրվող հանցանքի հիմնավորվածությունը գնահատելու և դրա հիման վրա պաշտպանական մարտավարություն ընտրելու համար:
- Տուժողի ներկայացուցչություն մինչդատական վարույթում և դատարանում
- հանցագործության մասին հաղորդման նախապատրաստում,
- հանցագործության մասին հաղորդումից բխող նյութերի նախապատրաստման ընթացքում անձի շահերի պաշտպանություն,
- քրեական գործի հարուցման դեպքում անձի շահերի պաշտպանություն նախաքննության ընթացքում,
- քրեական գործի հարուցման մերժման մասին կայացրած որոշման դեպքում՝ որոշման բողոքարկում,
- գործի դատական քննության փուլում տուժողի շահերի ներկայացուցչություն,
- քրեական գործի հարուցումից հետո հանցագործությամբ անմիջականորեն պատճառված վնասի վերականգնման վերաբերյալ քաղաքացիական հայցի ներկայացում:
- Վկայի շահերի պաշտպանություն մինչդատական վարույթում և դատարանում
- վկայի իրաբանական ուղեկցում ՀՀ քրեական հետապնդման մարմիններում, ինչպես նաև դատարանում:
- Բողոքարկման ենթակա բոլոր տեսակի որոշումների և դատական ակտերի բողոքարկում
- մինչդատական վարույթի ընթացքում կայացված բողոքարկման ենթակա բոլոր տեսակի որոշումների բողոքարկում,
- Ընդհանուր իրավասության դատարանի և Վերաքննիչ քրեական դատարանի վերջնական դատական ակտերի բողոքարկում:
- Քրեական իրավունքի ոլորտի աջացկություն կորպորատիվ հաճախորդներին
- քրեական իրավունքի հարցերով իրավական կարծինքերի և եզրակացությունների պատրաստում,
- ընկերության շահերի պաշտպանություն քրեական վարույթի շրջանակներում (որպես տուժող, որպես անուղղակի մեղադրյալ և այլն),
- ներկայացուցչյուն և խորհրդատվություն ընկերություններում քննչական գործողություններ կատարելու ժամանակ (խուզարկություններ, առգրավումներ և այլն), և համապատասխան որոշումների բողոքարկում,

Since its establishment (1998) the law firm Concern-Dialog has been engaged in the defence of defendants under criminal cases and provision of services in the field of criminal law. Starting from 2010-2011 the firm specialises in the protection of the rights in white-collar crimes cases, and in representing clients in rather complicated cases (usually politically motivated ones).
Attorneys of Concern Dialog have extensive experience in protecting the rights of victims (misappropriation and theft in companies, violation of shareholders' rights by directors and managers, etc.). As a rule, the protection of clients' rights in these cases is carried out by combining civil lawsuits and other tools of rights protection - in addition to the support in the field of criminal law.
The “Concern-Dialog” law firm also has a successful experience in defence of clients in tax, customs, corruption, money laundering and financial and economic crimes as well as in complicated cases of general nature of public or political importance. In addition to the professional support itself the Company cooperates with organisations and specialists in public relations, media, acts as a spokesperson and provides full coverage of the case in Armenia and abroad to manage the image of a person and business.
The Company's specialists are aware of developments in RA legislation and practice, periodically publish articles and comparative legal analysis on criminal law and procedural legislation and practice of the RA, carry out research and participate in discussions on legislative reforms, are authors of legislative projects.
Attorneys of Concern Dialog also follow the development of international practice in the field of human rights protection closely and independently or together with partner organisations ensure the submission of applications and complaints to the European Court of Human Rights (ECHR) and the UN human rights bodies.
The Company provides the following services in the field of criminal law:
- Protection (of the suspect and accused) in criminal cases:
- explanation of the suspicion and accusation to the accused, and in case of its uncertainty filing of a respective petition with the body administering the proceedings,
- study of the evidence in the case and assessing its admissibility, relevance and reliability in the light of the Criminal Procedure Code, the criteria of the Court of Cassation of the Republic of Armenia and ECHR,
- development of a defensive strategy,
- participation in interrogations,
- involvement in other actions,
- appeals against illegal and ungrounded actions and decisions of the body administering the proceedings as well as participation in the course of the hearings on the case,
- protection of the defendants within the court proceedings and during the appeals.
- Legal consultation:
- to a victim - to assess the possibility of restoring his violated rights through criminal proceedings,
- to a person acting as a witness in the criminal proceedings - to clarify his rights and obligations as well as to separate the questions for the witness from those for the suspect,
- to a suspect or accused - to assess the grounds of the crime incriminated and to elect a defensive strategy on this basis.
- Representation of a victim in pre-trial proceedings and trial:
- preparation of a statement of crime,
- protection of the rights of a person during the preparation of materials based on the statement of crime,
- protection of the interests of the person during the preliminary investigation on a criminal case;
- appealing the decisions on refusal to initiate a criminal case,
- representation of the rights and legal interests of a victim at the stage of the trial of the case,
- filing a civil action for the restoration of damage directly caused by the crime immediately after the initiation of criminal proceedings.
- Protection of а witness' rights in pre-trial proceedings and trial:
- legal support of a witness in criminal prosecution authorities of the Republic of Armenia as well as in court.
- Appealing against all types of decisions and judicial acts subject to appeal:
- appealing against all types of decisions subject to appeal in the course of pre-trial proceedings
- appealing against the final judicial act of the Courts of general jurisdiction of the first instance (verdict) and the Criminal appellate court;
- Support of corporate clients in the field of criminal law:
- preparation of legal opinions and conclusions on issues of criminal law,
- protection of the rights of a company in criminal proceedings (as a victim, an indirect defendant, etc.),
- representation and consultation during investigative actions in companies (searches, seizures, etc.) and appeal against relevant decisions,