Կոնցեռն-Դիալոգ, իրավաբան/քաղաքացիական և վարչական գործեր
Դատական պրակտիկայի ամփոփում, վերաքննիչ բողոքների ուսումնասիրություն և դասակարգում, իրավական հետազոտությունների իրականացում, դատական ակտերի նախագծերի կազմում
ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան, դատավորի օգնական Դատական գործերի ուսումնասիրություն, դատական ակտերի նախագծերի կազմում, դատավորի օգնականի պաշտոնից բխող այլ գործառույթներ |
|
09.2016-05.18
09.2012-05.16
Երևանի պետական համալսարան, իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրա
Երևանի պետական համալսարան, իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատ |
27.10.18-03.11.18 |
ԳԴՀ, Բոնն, Միջազգային իրավական համագործակցության գերմանական հիմնադրամի (IRZ) կողմից կազմակերպված «Քաղաքացիական իրավունք և հիմնական իրավունքների պաշտպանություն» խորագրով դասընթացին մասնակցություն
05.07.15-11.07.15
25.08.10-08.09.10 |
ԳԴՀ, Բրյուհլ և Բոնն, Միջազգային իրավական համագործակցության գերմանական հիմնադրամի (IRZ) կողմից կազմակերպված «Գերմանական իրավունք» դասընթացին մասնակցություն
Կրթաթոշակ գերմանական մանկավարժական փոխանակման ծառայության(PAD) կողմից ԳԴՀ, Գրայֆսվալդ, Ֆռիդրիխ-Լյուդվիգ-Յահն գիմնազիա «Գերմաներեն լեզու և երկրագիտություն» կուրսին մասնակցույթյուն |

Civil Court of Appeal of RA Leading specialist of Legal Expertize Service Summary of judicial practice, legal research, investigation and classification of appellate complaints, drafting judicial acts, other functions
Civil Court of Appeal of RA Judge's assistant Investigation of court cases, drafting judicial acts, legal research, other functions of a judge's assistant |
09.2016-05.2018
09.2012-05.2016 |
Yerevan State University Master of Law
Yerevan State University Bachelor of Law |
27.10.18-03.11.18
05.07.15-11.07.15
25.08.10-08.09.10 |
IRZ (The German Foundation for International Legal Cooperation) Autumn Academy on Civil Law and protection of fundamental rights Bonn, Germany
IRZ (The German Foundation for International Legal Cooperation) Summer School on German Law Bonn and Brühl, Germany