Ավագ իրավաբան, փաստաբան
Դատավորի օգնական, Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարան, (court.am), Երևան Քաղաքացիական և սնանկության գործերով վճիռների, որոշումների, վճարման կարգադրությունների և այլ անհրաժեշտ իրավական փաստաթղթերի նախագծերի կազմում։ |
|
2010 |
Իրավախորհրդատու, «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ, (inecobank.am), Երևան Քաղաքացիական, սնանկության և քրեական գործերով հայցապահանջների, պահանջների և այլ իրավական փաստաթղթերի կազմում, ՀՀ դատարաններում դատական ներկայացուցչություն, բանկի շահերի ներկայացում ՀՀ պետական մարմիններում և այլն։ |
2013-2014 |
Դատախազության դատախազ, Երևանի կայազորի զինվորական դատախազություն, (prosecutor.am), Երևան ՀՀ սահմանադրությամբ, «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով դատախազին վերապահված լիազորությունների իրականացում։ |
2014-2016 |
Դատախազության դատախազ, Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազություն, (prosecutor.am), Երևան ՀՀ սահմանադրությամբ, «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով դատախազին վերապահված լիազորությունների իրականացում։ |
2016-2017 |
Վարչության դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչություն, (prosecutor.am), Երևան ՀՀ սահմանադրությամբ, «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով դատախազին վերապահված լիազորությունների իրականացում։ |
2017-2019 |
Վարչության ավագ դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչություն, (prosecutor.am), Երևան ՀՀ սահմանադրությամբ, «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով դատախազին վերապահված լիազորությունների իրականացում։ |
2019-2021 |
Վարչության ավագ դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչություն, (prosecutor.am), Երևան ՀՀ սահմանադրությամբ, «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով դատախազին վերապահված լիազորությունների իրականացում։ |
2021-2022 |
Տնօրեն, «Լեգալ Փարթներզ Գրուպ» ՍՊԸ, Երևան Ընկերության գործունեության ղեկավարում, հաճախորդների ներգրավում, իրավաբանական օգնության տրամադրում։ |
2023 թվականի փետրվարի 1-ից |
Ավագ իրավաբան, փաստաբան, Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակ, Երևան Քրեական վարույթներով հաճախորդների պաշտպանություն և ներկայացուցչություն։ |
2020 - Փաստաբան, ՀՀ Փաստաբանների պալատ, ք․Երևան
«Գործադիր սեմինար ռազմական իրավունքի և հետաքննությունների իրավական ասպեկտների վերաբերյալ», Միացյալ Նահանգների միջազգային իրավական հետազոտությունների պաշտպանական ինստիտուտ, Երևան, ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության ներկայացուցիչ։ |
2013 |
«Մասնագիտական ուսուցում», ՀՀ դատախազության դպրոց, Երևան, ունկնդիր։ |
2017 |
«Ապացույցների թույլատրելիությունը քրեական դատավարությունում» թեմայով սեմինար, Իրավական ոլորտի մասնագետների համար մարդու իրավունքների կրթություն (HELP), Երևան, ՀՀ դատախազության ներկայացուցիչ։ |
2018 |
«Ֆինանսական հանցագործությունների քննություն» թեմայով սեմինար, Միացյալ նահանգների ներքին անվտանգության վարչություն, Երևան, ՀՀ դատախազության ներկայացուցիչ։ |
«Պաշտոնական կոռուպցիայի քննությունը և հետապնդումը» թեմայով ծրագիր, Միացյալ նահանգների ներքին անվտանգության վարչություն, Պրահայի կենտրոնական և արևելյան եվրոպայի իրավաբանական ինստիտուտ, Չեխիայի Հանրապետություն, ՀՀ դատախազությունից ծրագրի մասնակից։ |

Assistant of judge on civil and bankruptcy cases, the First Instance Court of General Jurisdiction of Shengavit Administrative District of Yerevan, (court.am), Yerevan Preparation of draft judicial acts, decisions, payment orders and other necessary legal documents on civil and bankruptcy cases. |
2010 |
Legal Advisor, Legal Department, Inecobank CJSC, (inecobank.am), Yerevan Drawing up claims, proceedings and other legal documents on civil cases, bankruptcy cases and criminal cases. Participation in court hearings, representing the interests of the bank in the state bodies of the Republic of Armenia. |
2013-2014 |
Prosecutor, Yerevan Garrison Military Prosecutor`s Office, (prosecutor.am), Yerevan Implementation of the powers and functions assigned to prosecutor by the Constitution of the Republic of Armenia, the Law on the Prosecutor's Office and the Code of Criminal Procedure. |
2014-2016 |
Prosecutor, Prosecutor's Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts, (prosecutor.am), Yerevan Implementation of the powers and functions assigned to prosecutor by the Constitution of the Republic of Armenia, the Law on the Prosecutor's Office and the Code of Criminal Procedure. |
2016-2017 |
Prosecutor, Department for Combating Corruption and Economic Crimes of the RA Prosecutor General's Office, (prosecutor.am), Yerevan Implementation of the powers and functions assigned to prosecutor by the Constitution of the Republic of Armenia, the Law on the Prosecutor's Office and the Code of Criminal Procedure. |
2017-2019 |
Senior Prosecutor, Department for Combating Corruption and Economic Crimes of the RA Prosecutor General's Office, (prosecutor.am), Yerevan Implementation of the powers and functions assigned to prosecutor by the Constitution of the Republic of Armenia, the Law on the Prosecutor's Office and the Code of Criminal Procedure. |
2019-2021 |
Senior Prosecutor, Department for Combating Economic Crimes of the RA Prosecutor General's Office, (prosecutor.am), Yerevan Implementation of the powers and functions assigned to prosecutor by the Constitution of the Republic of Armenia, the Law on the Prosecutor's Office and the Code of Criminal Procedure. |
2021-2022 |
Director at LP Group Law Firm, Yerevan Organization and management of the work of the office, as well as providing legal assistance to clients on criminal and other legal relations. |
February 1st, 2023 –
Senior Associate, Attorney, Concern-Dialog Law Firm, Yerevan Criminal law defence and representation. |
2004-2008 |
Bachelor’s degree in Jurisprudence, Yerevan State University, Yerevan |
2008-2010 |
Master’s degree in Jurisprudence, Yerevan State University, Yerevan |
2020 - |
Advocate, Chamber of Advocates of the Republic of Armenia, advocates.am |
“Executive Seminar on Legal Aspects of Military Law and Investigations”, United States Defense Institute of International Legal Studies, Yerevan, 2010, The RA Military Police representative. |
2013 |
“Completion of Study and Qualification Exam”, Prosecutor`s Office School of the RA, Yerevan, 2013, attendee. |
2017 |
“Admissibility of Evidence in Criminal Proceedings”, Human Rights Education for Legal Professionals (HELP), Yerevan, 2017, The RA Prosecutor's Office representative. |